poniedziałek, 30 lipca 2018

Czynniki, determinujące zaistnienie oddziaływań

Pojawienie się oddziaływań było uzależnione od kilku czynników. Czynniki te można podzielić na dwie grupy:
(a) niezbędne do zaistnienia jakichkolwiek, obserwowalnych oddziaływań xqg
(b) opcjonalne, wymagane do uzyskania pewnych zjawisk lub też uzyskania bardziej czytelnych oddziaływań.
Czynniki (1)-(6) są niezbędne, pozostałe czynniki są opcjonalne.
1.       Masa zmienna w czasie oraz ruch obrotowy, moment pędu L i moment siły M
2.     Przemieszczenie środka masy zwoju (względem symetralnej S)
3.       Drgania
a.       Oscylacje M/m
b.     Oscylacje .+/-Δz
4.       Masa asymetryczna i oscylacje WSM
5.       Pole grawitacyjne.
6.       Wypływ masy. Prędkość wypływu masy (mierzona w kg/s); ciężar właściwy papieru i szerokość zwoju (wymiar w kierunku Z).
7.       Ciągłość pracy (ciągłość pracy zapewniało automatyczne przeklejanie bez konieczności zatrzymywania maszyny oraz praca w systemie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu)
8.       Kąt pomiędzy kierunkiem X wypływu masy a kierunkiem obrotu Ziemi
9.       Zrywalność czyli wytrzymałość papieru na działanie sił (zerwania umożliwiały stwierdzenie istnienia oddziaływań, zwłaszcza w przypadku stosowania wariantów aktywnych)
10.   Istnienie układów, sygnalizujących istnienie oddziaływań, a więc: istnienie dwóch układów MRS (‘odbiornika’ i ‘nadajnika’) oraz niewielka odległość (w kierunku Z)  pomiędzy nimi; istnienie w otoczeniu urządzeń elektrycznych i układów elektronicznych.
11.   Istnienie układu odniesienia, względem którego układy MRS (maszyny) pozostają w spoczynku
12.   Równoległe ustawienie kierunku X (kierunku biegu wstęgi) na maszynach oraz ustawienie mas na maszynach na tej samej długości X oraz usytuowanie zwojów A i B na różnych wysokościach nad ziemią (umożliwiało to zaobserwowanie różnic w oddziaływaniu przy druku z roli ↓  i ↑).

W latach 2008-2010 miałem okazję pracować na maszynach nowych, które nie posiadały masy asymetrycznej ma.  Oddziaływania, choć pojawiały się,  były niezadowalające, słabe i chaotyczne. Dla kogoś, kto nie wie o istnieniu xqg, dokonanie odkrycia na tych maszynach byłoby raczej niemożliwe. Należy przypuszczać, że było to spowodowane brakiem masy asymetrycznej.

Wymiary wielkości fizycznych i ich interpretacja


Pojęcia wypływ/wpływ masy mają podstawowe znaczenie w interpretacji zjawisk Gemine.
Przypomnijmy sobie prawo Gaussa w odniesieniu do ładunków elektrycznych: strumień pola elektrycznego przez powierzchnię zamkniętą zależy tylko od ładunku, zawartego wewnątrz tej powierzchni. Rola A jest źródłem pola grawitacyjnego. Ale masa zwoju maleje jednostajnie z prędkością 1,75 kg/s, więc maleje także strumień

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz